Սպանության փորձ Երևանում. 4 երիտասարդներ կտրած-ծակած վերքերով հիվանդանոցներ են տեղափոխվել․ ՔԿ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 44-155-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 167-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում իրականացվում են քննչական և վարութային գործողություններ՝ Երևանում կատարված սպանության փորձի և առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառելու դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Հայտնում է քննչական կոմիտեն։
Դեպքի վերաբերյալ ահազանգերը ստացվել են հուլիսի 13-ին՝ ժամը 01:05-ից 05:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ըստ որոնց Գյումրու 21-ամյա բնակիչը՝ «Ագոնալ վիճակ, ձախ կեսի կտրած-ծակած վերք», նույն քաղաքի մեկ այլ 21-ամյա բնակիչ՝ «Պոլիտրավմա», Երևանի 20-ամյա բնակիչը՝ «Ձախ աչքի կոպերի ենթամաշկային հետնամաս, կոռնիսկրելատ բարդ թափանցող վնասվածք» և Երևանի 19-ամյա բնակիչը՝ «Կրծքավանդակի աջ կեսի պատռված վերք» ախտորոշումներով, տեղափոխվել են Երևանի տարբեր բժշկական կենտրոններ:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ վերոնշյալ երիտասարդները հիշյալ վնասվածքները ստացել են նույն օրը՝ ժամը 00:30-ի սահմաններում, Երևանի Քանաքեռցու փողոցում կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ:
Քրեական վարույթի շրջանակներում երիտասարդները ճանաչվել են տուժող, կատարվել են զննություններ, առգրավումներ, հարցաքննվել  մի շարք անձինք:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործությունը կատարած անձի (անձանց) ինքնությունը պարզելու, հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

Покушение на убийство в Ереване: 4 молодых людей доставлены в больницы с колото-резаными ранами: СК
В следственном отделе Ереванского административного округа Канакер-Зейтун Следственного комитета РА в рамках уголовного дела, возбужденного по ч. 1 ст. 44-155 и ч. 1 ст. 44-155 и ч.1 ст. 167 УК РА , в связи с совершенным в Ереване убийством проводятся следственно-процессуальные действия с целью выяснения обстоятельств происшествия с причинением здоровью вреда средней тяжести.
Сообщения о происшествии поступили 13 июля с 01:05 до 05:00. Согласно сигналам, у 21-летнего жителя Гюмри отмечено «агональное состояние, резано-колотое ранение», у другого 21-летнего жителя того же города - «политравма»,   у 20-летнегожителя Еревана - «ранение подкожной задней части века левого глаза, сложное проникающее ранение», а  и 19-летнего жителя Еревана - «рваное ранение правой половины грудной клетки».
В результате принятых мер было установлено, что вышеуказанные молодые люди получили указанные телесные повреждения около 00:30 часов того же дня во время ссоры по бытовым вопросам на улице Канакерци в Ереване.
В рамках уголовного производства молодые люди были признаны потерпевшими, проведены экспертизы,  ряд лиц допрошены.
Принимаются необходимые меры для выяснения всех обстоятельств дела, установления личности лица (лиц), совершившего инкриминируемое преступление.