Միակ զսպող հանգամանքը ճանապարհը չկառուցելու փաստն է. Հայկ Մամիջանյան (տեսանյութ)
«Մեր քաղաքացիները, որ 4 տարի սպասում էին, թե Նիկոլ Փաշինյանը թալանածը, գողացվածը կվերադարձնի, բայց նա միայն Մոնումենտում գտնվող Հովիկ Աբրահամյանի դղյակը, որը չգիտեմ, թալանված է, թե ոչ, ոնց որ ժողովրդին չվերադարձրեց, իր օլիգարխներից մեկին վերադարձրեց»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը՝ անդրադառնալով ապօրինի ծագման գույքի վերադարձման վերաբերյալ գործընթացներին։
Պատգամավորը նաև հավելեց, թե Հ․Աբրահամյանի առանձնատունը գնող գործարար Նարեկ Նալբանդյանը արտոնյալ պայմաններով գնեց նաև Ծաղկաձորում գտնվող «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցը։
Անդրադառնալով արդեն Արցախի հակամարտությանը՝ ասաց, թե Բերձորը, Աղավնոն և Սուսը մինչև հիմա չեն հանձնվել այն պատճառով, որ հայկական կողմը դեռ նոր ճանապարհը չի կառուցել, նա նշեց․ «Հայկական կողմը պիտի բարձրացնի Հադրութի, Շուշիի, Մարտունու օկուպացիայի հարցը, ես չեմ զարմանա, որ դրա մասին չեն էլ բանակցում։ Նիկոլ Փաշինյանը դա գրեց իր նախընտրական ծրագրում ու մոռացավ այդ մասին»,- հավելեց Հ․Մամիջանյանը։

Единственным сдерживающим обстоятельством является тот факт, что дорога не строится: Айк Мамиджанян (видео)
«Наши граждане, прождавшие 4 года, что Никол Пашинян вернёт похищенное, награбленное, но он только дворец Овика Абраамяна на Монументе, который не знаю является награбленным или нет, кажется не вернул народу, он вернул одному из своих олигархов», - сказал в беседе с «А1+» секретарь фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян, касаясь процессов возвращения имущества нелегального происхождения.
Депутат также добавил, что бизнесмен Нарек Налбандян, покупающий особняк О. Абраамяна, на льготных условиях купил также гостиницу «Голден Пелес» в Цахкадзоре.
Касаясь Арцахского конфликта, сказал, что Бердзор, Агавно и Сус до сих пор не сдали по той причине, что армянская сторона пока не построила новую дорогу: «Армянская сторона должна поднять вопрос оккупации Гадрута, Шуши, Мартуни, я не удивлюсь, что об этом даже не ведутся переговоры. Никол Пашинян написал это в своей предвыборной программе и забыл об этом», - добавил А. Мамиджанян.