Նախագահ Խաչատուրյանը կարճատև զրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մայիսի 22-25 Շվեյցարիայի Դավոս քաղաքում տեղի ունեցած Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել պետական ու հասարակական գործիչների, գործարար ոլորտի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպումների ընթացքում նախագահը ներկայացրել է Հայաստանի զարգացման ծրագրերը, համագործակցության հնարավորություններն ու հեռանկարները՝ հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
Հանրապետության նախագահը կարճատև զրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Վահագն Խաչատուրյանի և Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետ Մասրուր Բարզանիի հետ հանդիպմանը անդրադարձ է եղել երկկողմ օրակարգին, առանձնահատուկ ընդգծվել տնտեսական կապերի և ապրանքաշրջանառության առավել խթանման կարևորությունը:
Նախագահը հանդիպումներ է ունեցել նաև Պարսից ծոցի համագործակցության խորհրդի գլխավոր քարտուղար Նաիֆ Ալ Հաջրաֆի, Քարֆուր հիպերմարկետների ցանցի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ալեն Բեյջանիի, Mitsubishi Heavy Industries ընկերության խորհրդի նախագահ Շունիչի Միյանագայիի հետ:
Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում Վահագն Խաչատուրյանը հարցազրույց է տվել գերմանական Deutsche Welle մեդիաընկերությանը, որի ընթացքում խոսել է Հայաստանում տեղի ունեցող բարեփոխումների, տնտեսական զարգացումների, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների վերաբերյալ Հայաստանի դիրքորոշման մասին:

Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян в рамках Всемирного экономического форума, проходившего в швейцарском городе Давос с  22 по 25 мая, провел ряд встреч с государственными и общественными деятелями и представителями деловой сферы.
В ходе встреч Ваагн Хачатурян представил программы развития Армении, возможности и перспективы сотрудничества.
Президент республики провел короткую беседу с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
На встрече Ваагна Хачатуряна с премьер-министром Иракского Курдистана Масруром Барзани обсуждалась повестка двусторонних отношений, вопрос активизации экономических связей и увеличения товарооборота.
Президент также встретился с генеральным секретарем Совета сотрудничества арабских государств Персидского залива Наифом Фалахом Мубараком Аль-Хаджрафом, генеральным директором сети гипермаркетов «Карфур» Аленом Бейджани, председателем Совета компании «Mitsubishi Heavy Industries» Шуничи Миянаги.
В рамках Всемирного экономического форума Ваагн Хачатурян дал интервью немецкой медиакомпании «Deutsche Welle», представил происходящие в Армении реформы, экономические развития, позицию Армении относительно развитий в регионе.