Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Աշխարհի եւ Եվրոպայի բազկամարտի բազմակի չեմպիոն, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Աշոտ Ադամյանին
Մայիսի 24-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն Աշխարհի եւ Եվրոպայի բազկամարտի բազմակի չեմպիոն, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Աշոտ Ադամյանի խնդրանքով ընդունել է նրան:
Շնորհավորելով չեմպիոնական տիտղոսը տարիներ շարունակ ոչ մեկին չզիջելու համար՝ Ալեն Սիմոնյանը հետաքրքրվել է մարզիկի վերջին՝ մայիսի 14-ին Բուխարեստում կայացած բազկամարտի Եվրոպայի առաջնությունից, երբ մարզասերների աչքից չէր վրիպել երրորդ տեղը զբաղեցրած ադրբեջանցի մարզիկի ոտնաթաթերի վրա կանգնելու դրվագը, որով փորձ էր արվում բարձրահասակ երեւալ եւ ստվերել Եվրոպայի առաջնության հաղթող Աշոտ Ադամյանին:
Սպորտի վարպետը տեղեկացրել է ԱԺ նախագահին, որ տվյալ պահին չի նկատել այդ մարզիկի պահվածքը՝ տարված լինելով մեր հիմնով եւ հաղթանակով: Աշոտի ներկայացմամբ՝ մրցման ընթացքում եւս թուրք եւ ադրբեջանցի մրցակիցները փորձել են հոգեբանական ճնշում գործադրել, սակայն նրան շեղել չի ստացվել, քանի որ, ինչպես կատակով նկատում է չեմպիոնը, մրցակիցների լեզուն պարզապես չի հասկացել: Մարզիկը նշել է նաեւ, որ սպորտային կարիերայի ընթացքում հանդես է եկել 60 կգ քաշային կատեգորիայում եւ սա առաջին անգամն էր, երբ ավելացած՝ 65 կգ քաշով է դուրս եկել մրցման: Սիմոնյանի այն նկատառմանը, թե արդյոք սա նրա վերջնական քաշն է, երիտասարդ մարզիկը պատասխանել է, որ ամեն ինչ առջեւում է՝ ժպիտով հավելելով, որ չի ուզում գիրանալ:
Ալեն Սիմոնյանը հետաքրքրվել է մարզաձեւի հեռանկարներով՝ եւս մեկ անգամ շնորհավորելով Աշոտ Ադամյանին նշանակալի հաջողություն գրանցելու առթիվ եւ իր կողմից հուշանվեր է հանձնել:

Председатель НС РА Ален Симонян принял многократного чемпиона мира и Европы по армрестлингу, мастера спорта международного класса Ашота Адамяна.
НС РА сообщает, что поздравив чемпиона с тем, что он на протяжении многих лет одерживал лишь победы, Ален Симонян напомнил о случае на первенстве Европы по армрестлингу, прошедшим 14 мая в Бухаресте. Азербайджанский спортсмен, занявший 3 место, встав на цыпочки, пытался стать выше победителя чемпионата Европы Ашота Адамяна.
Спортсмен ответил председателю НС, что он не заметил этого, так как был поглощен звуками гимна Армении и победой. По словам Ашота, в ходе соревнований турецкие и азербайджанские соперники пытались оказать психологическое давление, однако отвлечь его им не удалось, поскольку, как шутливо заметил чемпион, он не понял их языка. Спортсмен также отметил, что в течение своей спортивной карьеры он выступал в весовой категории 60 кг, и впервые вышел с прибавленным весом 65 кг. На вопрос Симоняна, будет ли это его окончательным весом, молодой спортсмен ответил, что все впереди, с улыбкой добавив, что веса набирать он не хочет.
Ален Симонян еще раз поздравил Ашота Адамяна с его значительным успехом и вручил ему памятный сувенир.