1 - 2022-05-20T160434.250
Աշխատանքային այցով Հայաստանում է Վրաստանի պաշտպանության ուժերի պատրաստության և ռազմական կրթության ու պաշտպանության նախարարության անձնակազմի կառավարման վարչությունների պատվիրակությունը։
Մայիսի 19-ին պատվիրակության անդամներին ընդունել է ՀՀ ՊՆ  մարդու իրավունքների և բարեվարքության ամրապնդման կազմակերպման կենտրոնի պետ, գնդապետ Գևորգ Մարտիրոսյանը։
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է պաշտպանության բնագավառում հայ-վրացական համագործակցության շարունակականության ապահովումը և փորձի փոխանակումը բարեվարքության ամրապնդման ոլորտում: Քննարկվել են զինված ուժերում բարեվարքության ամրապնդման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, հետագա քայլերը և համագործակցության հնարավորությունները
Պատվիրակության անդամներն այցելել են նաև ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան, ծանոթացել «Լավ կառավարում և բարեվարքության ամրապնդում» առարկայի դասավանդման ծրագրի ներդրման գործընթացին և մեթոդաբանությանը:

1 - 2022-05-20T160434.250
С рабочим визитом в Армении находится делегация Управлений по подготовке Сил обороны Грузии и по управлению персоналом Министерства военного образования и обороны.
19 мая членов делегации принял начальник Центра укрепления прав человека и этики МО РА полковник Геворг Мартиросян.
В ходе встречи была подчеркнута важность обеспечения непрерывности армяно-грузинского сотрудничества в сфере обороны и обмена опытом в сфере укрепления этики.
Члены делегации посетили также Военный университет им. Вазгена Саркисяна Министерства обороны, ознакомились с процессом и методологией внедрения программы преподавания предмета «Хорошее управление и укрепление этики».