rainy-tulips-1-jenny-rainbow
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը տեղեկացնում է, որ մայրաքաղաքում այսօր ցերեկը, մայիսի 3-ին կեսօրից հետո, 4-7-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ: Մայիսի 3-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում այսօր ցերեկը, մայիսի 3-ին կեսօրից հետո, 4-7-ը ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ: Մայիսի 3-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ արևմտյան 3-6մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 2-ի ցերեկը կնվազի 7-10, մայիսի 3-4-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 6-8 աստիճանով:

rainy-tulips-1-jenny-rainbow
Днем 2-го мая, после полудня 3-го мая, с 4 по 7 мая временами в большинстве регионов ожидаются дожди с грозами, в некоторых местах возможен град.
Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что ночью 3 мая осадков не будет. Ветер западный, с порывами до 3-6 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/с. Днем 2 мая температура воздуха понизится на 7-10 градусов, днем 3-4 мая постепенно повысится на 6-8 градусов.
В столице днем 2-го мая, после полудня 3-го мая, с 4 по 7 временами ожидаются дожди с грозами, во время грозы возможно усиление ветра до 15-18 м/с. Ночью 3 мая осадков не ожидается.