Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը տեղեկացնում է, որ մայրաքաղաքում այսօր ցերեկը, ապրիլի 19-ին, 21-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ապրիլի 20-ին կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 14-17մ/վ արագությամբ:
Մարզերում այսօր ցերեկը, ապրիլի 19-ին, 20-ի և 21-ի գիշերը, 22-ին, 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Ապրիլի 20-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում, 21-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Քամին՝ հարավ-արևմտյան 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ:

Поддержи А1+!18, 19, 21-23 апреля в Ереване осадков не ожидается. Днем 20 апреля ожидается кратковременный дождь и гроза, во время грозы ветер усилится до 14-17 м/с.
Центр гидроаэролитологического мониторинга Министерства окружающей среды РА сообщает, что 18-19 апреля температура воздуха постепенно повысится на 2-4 градуса.
В регионах днем 18, 19 апреля, ночью 20-21 апреля, 22, 23 апреля осадки не ожидаются. Днем 20 апреля в большинстве регионов, днем 21 апреля в отдельных регионах ожидается кратковременный дождь с грозой.