Կասեցվել է Բելգիայում և Գերմանիայում արտադրված «Կինդեր» ապրանքանիշի շոկոլադների իրացումը
Սննամթերքի անվտանգության մարմինների միջազգային ցանցից (INFOSAN) ստացված հավելյալ տեղեկատվության համաձայն՝ ռիսկային են համարվում Բելգիայի թագավորությունում և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում արտադրված «Կինդեր» ապրանքանիշի թվով 5 արտադրատեսակ։
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից իրականացված պետական վերահսկողության շրջանակներում ձեռք բերված տեղեկատվությունը համադրելով Սննամթերքի անվտանգության մարմինների միջազգային ցանցից (INFOSAN) ստացված տեղեկատվության հետ՝ Տեսչական մարմնի կողմից կասեցվել է «Կինդեր» ապրանքանիշի հետևյալ արտադրատեսակների իրացումը՝ Kinder Surprise Uovo Maxi 100g – 1728 հատ (172,8 կգ)՝ արտադրված Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում, Kinder Schokobons 125g – 3792 հատ (474 կգ)՝ արտադրված Բելգիայի թագավորությունում:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ «Կինդեր» ապրանքանիշի մնացած բոլոր ապրանքատեսակների իրացման նկատմամբ Տեսչական մարմնի կողմից սահմանափակումներ չեն կիրառվել և դրանք ենթակա են վաճառքի։ Կասեցված խմբաքանակներից իրականացվել են նմուշառումներ և ներկայացվել լաբորատոր փորձաքննության: Արդյունքները կհարպարակվեն:

Приостановлена продажа шоколада «Киндер» производства Бельгии и Германии
Поддержи А1+!Согласно дополнительной информации, полученной от Международной сети органов по безопасности пищевых продуктов (INFOSAN), 5 продуктов марки «Киндер», произведенных в Королевстве Бельгия и Федеративной Республике Германия, считаются рискованными.
Как сообщили в пресс-службе Инспекция по безопасности пищевых продуктов Армении, приостановлена продажа следующих продуктов марки «Киндер»: Kinder Surprise Uovo Maxi 100g - 1728 шт. (172,8 кг) производства ФРГ; Kinder Schokobons 125g - 3792 шт. (474 кг) производства Королевства Бельгия.
«В то же время сообщаем, что Инспекционным органом никаких ограничений на продажу всех остальных товаров марки «Киндер» не установлено, они подлежат реализации. Из запрещенных партий были отобраны пробы и отправлены на лабораторное исследование. Результаты будут обнародованы», — говорится в сообщении.