Հայ կինը մեր ժողովրդի դարավոր ավանդույթների կրողն ու փոխանցողն է. ՀՀ նախագահի շնորհավորանքը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի շնորհավորական ուղերձը Մայրության և գեղեցկության օրվա առթիվ
Թանկագին մայրեր, տիկնայք, դուստրեր ու քույրեր,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության օրվա առիթով։
Այս օրը ևս մեկ առիթ է նորովի արտահայտելու մեր անսահման սերը, հիացմունքն ու ակնածանքը ձեր նկատմամբ։
Անուրանալի է կնոջ դերը ընտանիքում, երեխաներին դաստիարակելու ու կրթելու, սերունդների հանդեպ հարգանք և ուշադրություն ձևավորելու, հայրենիքի և ազգի հանդեպ սեր ու նվիրում արմատավորելու և ամրապնդելու գործում, մեր կյանքի բոլոր ոլորտներում, քաղաքական ու հասարակական ասպարեզում։
Հայ կինը մեր ժողովրդի դարավոր ավանդույթների կրողն ու փոխանցողն է, մեր արժեհամակարգի պահապանը, մեր ինքնության առանցքը։
Ի սրտե մաղթում եմ ձեզ առողջություն, արևշատություն, սեր և լավատեսություն, իսկ բոլորիդ օջախներին՝ խաղաղություն, երջանկություն ու համերաշխություն։

Армянская женщина является носителем вековых традиций нашего народа: поздравление президента РА
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян по случаю Дня материнства и красоты направил поздравительное послание. Об этом сообщает Управление по связям с общественностью Аппарата президента.
«Дорогие матери, дочери и сестры!
Со всей теплотой поздравляю Вас с Днем материнства и красоты!
Этот день - еще один повод, чтобы вновь выразить нашу безграничную любовь к Вам, восхищение и почтение.
Неоценима роль женщины в воспитании и образовании детей, формировании уважения и внимания к поколениям, укоренении и укреплении любви и преданности Родине и Народу, во всех сферах нашей жизни, на политической и общественной арене.
Армянская женщина является носителем вековых традиций нашего народа, хранителем нашей системы ценностей, стержнем нашей идентичности.
От всего сердца желаю Вам здоровья, счастья, любви и оптимизма, а Вашим очагам - мира, благополучия и сплоченности», - говорится в поздравительном послании президента.