ԱՄՆ-ն ողջունում է Փաշինյան-Ալիև կայանալիք հանդիպումը և կոչ անում ուշադրություն դարձնել ԼՂ-ում հումանիտար իրավիճակին
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները ողջունում է ապրիլի 6-ին Բրյուսելում կայանալիք ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։ Այս մասին նշված է ԵԱՀԿ-ում ԱՄՆ առաքելության «Թվիթեր»-ի գրառման մեջ:
«Մենք ողջունում ենք հայտարարությունը, որ ապրիլի 6-ին Բրյուսելում տեղի կունենան վարչապետ Փաշինյանի և նախագահ Ալիևի միջև բանակցությունները: Կոչ ենք անում ավելի մեծ ուշադրություն դարձնել Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար իրավիճակին և վերահաստատում աջակցությունը բոլոր առկա խնդիրների դիվանագիտական լուծմանը»,- նշված է գրառման մեջ:

США приветствуют предстоящую встречу Пашиняна и Алиева и призывают уделить внимание гуманитарной ситуации в НК
Соединенные Штаты Америки приветствуют встречу премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева, которая состоится 6 апреля в Брюсселе. Об этом говорится в записи миссии США при ОБСЕ в Twitter.
«Мы приветствуем новость о том, что между премьер-министром Пашиняном и президентом Алиевым в Брюсселе 6 апреля состоятся переговоры. Призываем уделять больше внимания гуманитарной ситуации в Нагорном Карабахе и подтверждаем нашу поддержку дипломатического решения всех существующих проблем», - говорится в заявлении.