Քաղաքականություն Պաշտոնական Հասարակություն
Մարտի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջազգային հանձնաժողովի գլխավոր տնօրեն Քեթրին Բոմբերգերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Բալայանը:
Սուրեն Պապիկյանը գոհունակություն է հայտնել Անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջազգային հանձնաժողովի և Հայաստանի Հանրապետության շահագրգիռ կառույցների արդյունավետ համագործակցության առնչությամբ, հույս հայտնելով, որ այն շարունակական բնույթ կկրի:
Զրուցակիցները քննարկել են արցախյան երկու պատերազմների արդյունքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրերը պարզելուն ուղղված աշխատանքների համակարգմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Папикян обсудил с Бомбергер судьбы без вести пропавших лиц
Министр обороны Армении Сурен Папикян 28 марта принял генерального директора Международной комиссии по пропавшим без вести лицам (ICMP) Кэтрин Бомбергер.
Во встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Армения в Королевстве Нидерландов Тигран Балаян.
Сурен Папикян выразил удовлетворение эффективным сотрудничеством ICMP и заинтересованными структурами Республики Армения, выразив надежду, что оно будет непрерывным.
Собеседники обсудили ряд вопросов, связанных с координацией работ, направленных на выяснение судьбы лиц, пропавших без вести в результате двух арцахских войн.