Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 15-20 աստիճանով
Մարտի 29-ից սկսած՝ Հայաստանին արևադարձային լայնություններից մոտենում են տաք օդային հոսանքներ։ Դրանց ներթափանցումը կսկսվի մարտի 29-ից և կշարունակվի մինչև ապրիլի 3-ը ներառյալ։ Տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ մարտի 29-ից ապրիլի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում աստիճանաբար օդի ջերմաստիճանն այս օրերի հետ համեմատ հանրապետության ամբողջ տարածքում կբարձրանա 15-20 աստիճանով։
Հանրապետության տարածքում օդի ջերմաստիճանը շարունակում է կլիմայական նորմայից ցածր մնալ 6-8 աստիճանով։
Ցածր ջերմային ֆոնը կպահպանվի մինչև մարտի 28-ը ներառյալ։ Անցած գիշեր Տաշիրի հատվածում նվազագույն ջերմաստիճանը հասել է -18, Ապարանում, Ծաղկահովոտւմ և Ճամբարակում՝ մինչև -14 աստիճանի։

Температура воздуха повысится на 15-20 градусов
Температура воздуха на территории республики все еще продолжает оставаться ниже климатической нормы на 6-8 градусов. Низкий тепловой фон сохранится до 28 марта включительно. Центр гидрометеорологии и мониторинга сообщает, что минувшей ночью минимальная температура была в Ташире, она  достигла -18 градусов, в Апаране, Цахкаовоте и Чамбараке - до -14 градусов.
С 29 марта к Армении с тропических широт приблизятся теплые воздушные потоки. Их проникновение начнется с 29 марта и продлится до 3 апреля включительно. В связи с проникновением теплых воздушных потоков в период с 29 марта по 3 апреля температура воздуха постепенно повысится на 15-20 градусов.