967DA0A9-9D0D-4A59-8F3A-A5F93EC116D9
Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանն այսօր՝ մարտի 21-ին, ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Վիկտոր Ռիխտերին, Միջազգային իրավական համագործակցության գերմանական հիմնադրամի (IRZ) հայաստանյան ծրագրերի համակարգող Նելլի Թումասյանին:
Նախարար Կարեն Անդրեասյանը ներկայացրել է ՀՀ արդարադատության նախարարության բարեփոխումների օրակարգը, մասնավորապես անդրադարձել է Սահմանադրական բարեփոխումներին, դատաիրավական, հակակոռուպցիոն, քրեակատարողական, մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտներում իրականացվող ծրագրերը։
Գերմանիայի դեսպանը և Միջազգային իրավական համագործակցության գերմանական հիմնադրամի (IRZ) ներկայացուցիչը ներկայացրել են իրենց կողմից իրականացվող ծրագրերը:
Գերմանիայի դեսպանը պատրաստակամություն է հայտնել՝ աջակցելու օրակարգում ընդգրկված հարցերի իրագործմանը, ինչպես նաև ամրապնդելու և խորացնելու երկկողմ համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը ներկայացրել են իրենց առաջնահերթությունները և ձեռք բերել պայմանավորվածություններ հետագա համագործակցության վերաբերյալ:

Германия придаёт большое значение стартовавшим в Армении судебно-правовым реформам
Министр юстиции Армении Карен Андреасян 21 марта принял посла Федеративной Республики Германия в Республике Армения Виктора Рихтера и координатора армянских программ Немецкого фонда международного правового сотрудничества (IRZ) Нелли Тумасян.
Карен Андреасян представил программу реформ министерства юстиции, в частности коснулся конституционных реформ и реализуемых в судебной, антикоррупционной, пенитенциарной, правозащитной сферах программ. Посол Германии и представитель IRZ представили реализуемые ими программы.
Посол Германии выразил готовность поддержать реализацию вопросов повестки дня, а также укреплять и углублять двустороннее сотрудничество.
В ходе встречи стороны представили свои приоритеты и достигли договоренностей о дальнейшем сотрудничестве.