Իսպանիայի դեսպան Սոս Ավետիսյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից հրահրվող սահմանային միջադեպերը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 8-ին դեսպան Սոս Ավետիսյանը հանդիպել է Իսպանիայի Պատգամավորների Կոնգրեսի արտաքին գործերի հանձնաժողովի նախագահ Պաու Մարի-Կլոսեի հետ։ Այս մասին հայտնում են Իսպանիայում ՀՀ դեսպանությունից։
Դեսպան Ավետիսյանը վերջինիս ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից հրահրվող սահմանային միջադեպերը, Հայաստանի նկատմամբ վարվող ագրեսիվ քաղաքականությունն ու մշտական սպառնալիքները նրա տարածքային ամբողջականությանը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին առնչվող մի շարք հարցերի, կարևորել են խորհրդարանական դիվանագիտության ամրապնդումը, մտքեր են փոխանակել աշխարհաքաղաքական ներկայիս իրավիճակի շուրջ։

275124646_1992407884291737_647086779112293482_n
Посол Армении в Испании Сос Аветисян встретился с председателем комитета по иностранным делам Конгресса депутатов Испании Пау Мари-Клозе. Об этом сообщает посольство РА в Испании.
Сос Аветисян проинформировал Пау Мари-Клозе о пограничных инцидентах, спровоцированных Азербайджаном, о его агрессивной политике в отношении Армении и постоянных угрозах, направленных на ее территориальную целостность.
В ходе встречи собеседники затронули ряд вопросов, касающихся повестки двусторонних отношений, обсудили вопросы укрепления парламентской дипломатии, обменялись мнениями о текущей геополитической ситуации.