274772075_123203240278035_2653091523113385240_n
Հայաստանի Հանրապետության չորրորդ նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վահագն Խաչատուրյանին՝ Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ.
«Հարգելի պարոն Խաչատուրյան, Շնորհավորում եմ Հանրապետության նախագահի բարձր և պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու առթիվ: Հանրապետության նախագահի պաշտոնը Դուք ստանձնում եք մեր երկրի ու ժողովրդի համար չափազանց բարդ ու պատասխանատու ժամանակահատվածում, երբ առկա են հրատապ լուծում պահանջող բազում ներքին և արտաքին խնդիրներ:
Շնորհավորանքիս հետ մեկտեղ՝ Ձեզ մաղթում եմ առողջություն, որը կարևորագույն նախապայմաններից մեկն է, որպեսզի կարողանաք հաջողությամբ և հաստատակամությամբ պաշտպանել և առաջ մղել մեր երկրի շահերը, արժանապատվորեն ծառայել հայոց պետությանն ու ժողովրդին:
Կարևորելով հայրենիքի և ժողովրդի անվտանգ և բարեկեցիկ ապագան՝ պատրաստ եմ աջակցել Ձեզ՝ իմ հնարավորությունները, փորձը, կապերը, ներուժը ծառայեցնել ի նպաստ ուժեղ և կայուն պետականության։ Հաջողություն և ամենայն բարիք Ձեզ»,-ասվուէմ  Արմեն Սարգսյանի ուղերձում։

Я готов содействовать Вам: Армен Саркисян поздравил новоизбранного президента РА
Четвертый президент Республики Армения Армен Саркисян поздравил Ваагна Хачатряна с избранием на пост президента Республики. Об этом говорится в сообщении, распространенном Офисом 4-го президента Армении.
«Уважаемый господин Хачатурян!
Поздравляю с избранием на высокий и ответственный пост Президента Республики!
Вы вступаете на должность Президента Республики в чрезвычайно сложный и ответственный для нашей страны и народа период, когда есть множество требующих срочного решения внутренних и внешних проблем.
Вместе с поздравлением, хочу пожелать Вам здоровья, которое является одним из важнейших предусловий, чтобы суметь успешно и непоколебимо защищать и продвигать интересы нашей страны, достойно служить армянскому государству и народу.
Придавая важность безопасному и благополучному будущему нашей Родины и нашего народа, готов содействовать Вам в Вашей деятельности, использовать свои возможности, опыт, связи и потенциал во благо сильной и стабильной государственности.