Պեսկովը վաղ է համարում խոսել Պուտին-Զելենսկի հանդիպման մասին
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկիի հնարավոր հանդիպման մասին խոսելը դեռևս վաղ է: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Ավելի վաղ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել էր, որ խաղաղ բանակցությունների առաջընթացի պարագայում չի բացառում Ռուսաստանի և Ուկրաինայի նախագահների հանդիպման հնարավորությունը:
«Դեռևս վաղ է նման եզրահանգումների գալ»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Կրեմլում դիտարկում են նման հնարավորությունը:

Песков считает, что пока рано говорить о возможности встречи Путина и Зеленского
Делать заключения о возможности встречи президентов России и Украины Владимира Путина и Владимира Зеленского пока рано. Как передает ТАСС, об этом ТАСС заявил пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков.
Ранее президент Белоруссии Александр Лукашенко заявил, что не исключает возможности встречи президентов РФ и Украины в случае прогресса на мирных переговорах.
«Пока рано делать такие заключения», - сказал Песков в ответ на вопрос, допускают ли такую возможность в Кремле.
В понедельник в Гомельской области Белоруссии прошли российско-украинские переговоры. Они продлились около пяти часов.