Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է արվեստի և մշակույթի մի խումբ գործիչների (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության նախագահի լիազորությունները կատարող Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստներ Ռուբեն Մաթևոսյանին, Ռոբերտ Ամիրխանյանին, Նարա Շլեպչյանին, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, Հայաստանի ազգային հերոս Հովհաննես Չեքիջյանին, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռաֆայել Քոթանջյանին, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Էվելինա Շահիրյանին և ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Էդվարդ Միլիտոնյանին։
Ողջունելով հյուրերին՝ Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ մեծ պատիվ է նրանց հյուրընկալելը և շեշտել վերջիններիս անգնահատելի վաստակը հայ մշակույթի զարգացման և հարստացման գործում։
Հանդիսավոր ընդունելությանը քննարկվել են մշակույթին, արվեստի տարբեր ճյուղերին առնչվող հարցեր։ Հայ մշակույթի վետերանները կարևորել են արվեստի հանդեպ պետական հոգածությունը և համաշխարհային տարբեր հարթակներում հայ մշակույթը լավագույնս ներկայացնելու անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ավարտին Կոմպոզիտորների միության նախագահ Ռոբերտ Ամիրխանյանը ներկաների խնդրանքով կատարել է իր հանրահայտ ստեղծագործություններից։

Ален Симонян принял группу деятелей культуры и искусства (видео)
Поддержи А1+!Исполняющий обязанности президента Республики Армения Ален Симонян принял Народных артистов СССР Рубена Матевосяна, Роберта Амирханяна, Нару Шлепчян, Народного артиста СССР, Национального героя Армении Ованеса Чекиджяна, Народного артиста Республики Армения Рафаэля Котанджяна, заслуженного артиста Республики Армения Эвелину Шаирян и председателя Союза писателей Армении Эдварда Милитоняна.
Приветствуя гостей, Ален Симонян отметил, что для него большая честь принимать таких гостей и подчеркнул их неоценимый вклад в развитие и обогащение армянской культуры.
На торжественном приеме были обсуждены вопросы, связанные с культурой и различными отраслями искусства. Ветераны армянской культуры подчеркнули важность государственной заботой об искусстве и необходимость представить армянскую культуру на различных мировых площадках.
В завершение встречи Роберт Амирханян по просьбе присутствующих исполнил одно из своих известных произведений.