Վրաստանի ՆԳ նախարարի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Վախթանգ Գոմելաուրիի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 3-ին, ՀՀ ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանի և ոստիկանության կոլեգիայի անդամների ուղեկցությամբ, այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Ներկաները ծաղիկներ խոնարհեցին և հարգանքի տուրք մատուցեցին Մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակին։
Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Վախթանգ Գոմելաուրիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելեց նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ։ Հյուրերը ծանոթացան թանգարանի մշտական և ժամանակավոր ցուցադրություններին։
Նույն օրը Վախթանգ Գոմելաուրիի գլխավորած պատվիրակությունը եղավ ոստիկանության զորքերում։ Նրանց ներկայացվեցին ոստիկանության զորքերի զորամասերի սպառազինությունը, հատուկ միջոցները, զրահատեխնիկան, ծառայողական տրանսպորտային միջոցները և այլն։
Ոստիկանության զորքերի ծառայողները հասարակական կարգի պահպանման ցուցադրական ելույթներ ունեցան։
Հատուկ վաշտի ծառայողները ցուցադրեցին մարտարվեստի հնարքներ, ինչպես և ահաբեկչական խմբի վնասազերծման գործողություններ։
Ոստիկանության զորքերի նվագախումբը հանդես եկավ ցուցադրական ելույթով։
ՀՀ ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանի ուղեկցությամբ Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Վախթանգ Գոմելաուրիի գլխավորած պատվիրակությունը շրջեց նաև Հավերժության պուրակում, որտեղ տնկված են հանուն հայրենիքի և ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված ոստիկանության զորքերի ծառայողների անվանական ծառեր։

Делегация во главе с министром внутренних дел Грузии посетила Цицернакаберд (видео)
Поддержи А1+!Находящаяся в Армении с рабочим визитом делегация во главе с министром внутренних дел Грузии Вахтангом Гомелаури 3 февраля в сопровождении начальника полиции Армении Ваге Казаряна и членов Коллегии полиции посетила Мемориал жертв Геноцида армян.
Присутствующие возложили цветы и почтили память жертв Геноцида армян.
Делегация во главе с министром внутренних дел Грузии Вахтангом Гомелаури также посетила Музей-институт Геноцида армян. Гости ознакомились с постоянными и временными экспозициями музея.
В этот же день делегация во главе с Вахтангом Гомелаури посетила полицейские войска. Делегации были представлены вооружение, специальные средства, бронетехника, служебные автомобили полицейских войск и т.д.
В сопровождении начальника полиции Республики Армения Ваге Казаряна делегация во главе с министром внутренних дел Грузии Вахтангом Гомелаури посетила парк Вечности, где посажены именные деревья в честь погибших при исполнении служебных обязанностей полицейских.