Արցախի նախագահ Հարությունյանն պարգևատրել է ԱԱՄ մի խումբ անդամների
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, Հայրենաց պաշտպանի օրվա կապակցությամբ, ընդունել է Արցախի ազատամարտիկների միության մի խումբ անդամների և հայրենիքի պաշտպանության գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար պարգևատրել նրանց պետական պարգևներով: Հայտնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Երախտագիտություն հայտնելով հայրենանվեր ծառայության համար՝ երկրի ղեկավարն իր խոսքում մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ վերջին պատերազմի հետևանքները չեն կարող մեզ շեղել պետականակերտման այն ճանապարհից, որի համար ավելի քան երեսուն տարի պայքարում է հայ ժողովուրդը:
Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ այն վեհ առաքելությունը, որն ամեն օր իրականացնում են Հայրենիքի պաշտպանները, Հայրենիքի հարատևությունն ապահովելու միջոցն է, իսկ երաշխավորված զարգացումը պայմանավորված է միասնական և համագործակցային աշխատանքով:

Президент Арцаха Арутюнян наградил группу членов СБС
По случаю Дня защитника Отечества президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял группу членов Союза борцов за свободу Арцаха, наградил их государственными наградами за значительный вклад в дело защиты Родины.
Выразив признательность за патриотическую службу, президент страны в своем выступлении еще раз подчеркнул, что последствия недавней войны не могут отклонить нас от пути государственного строительства, за который армянский народ борется более тридцати лет.
По словам президента Арутюняна, благородная миссия, ежедневно осуществляемая защитниками Родины, является способом обеспечить долголетие Родины, а гарантированное развитие обусловлено совместной, совместной работой.