Վրաստանի արդարադատության նախարարն այցելել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկ
ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանի հրավերով Հայաստանում գտնվող Վրաստանի արդարադատության նախարար Ռատի Բրեգաձեի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ արդարադատության փոխնախարար Արփինե Սարգսյանի և ՀՀ ԱՆ Քրեակատարողական ծառայության ղեկավար Սերգեյ Ատոմյանի ուղեկցությամբ այսօր այցելել է «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկ:
Ռատի Բրեգաձեն ծանոթացել է քրեակատարողական հիմնարկում դատապարտյալների պահման պայմաններին: Փոխնախարար Արփինե Սարգսյանն ու ՔԿՀ ղեկավար Սերգեյ Ատոմյանը Ռատի Բրեգաձեին են ներկայացրել դատապարտյալների բուժսպասարկման բաժանմունքը, խոհանոցը, գրադարանը:
Պաշտոնյաները փորձել են նաև դատապարտյալների համար նախատեսված ճաշից, հետաքրքրվել են՝ ընդհանուր ճաշացանկից, բուժսպասարկումից, դատապարտյալների կրթությունից, զբաղվածությունից:
Ռատի Բրեգաձեն կարճ տեսակցություն է ունեցել նաև «Արմավիր» ՔԿՀ-ում պահվող Վրաստանի Հանրապետության  քաղաքացիների հետ, վերջիններս Բրեգաձեի հետ զրույցում նշել են, որ պահման պայմանների վերաբերյալ բողոքներ չունեն:
Երկօրյա այցի շրջանակում Վրաստանի արդարադատության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, «Ալեք և Մարի Մանուկյանների» գանձատուն-թանգարան: Նաթա Սրբազանը այցելություններին ներկայացրել է թանգարանում առկա ցուցանմուշները:

Делегация во главе с министром юстиции Грузии посетила Первопрестольный Святой Эчмиадзин и УИУ «Армавир»
Делегация во главе с министром юстиции Грузии Рати Брегадзе, находящаяся в Армении по приглашению министра юстиции Армении Карена Андреасяна, в сопровождении заместителя министра юстиции Арпине Саркисян и начальника Пенитенциарной службы Сергея Атомяна сегодня посетила УИУ «Армавир».
Рати Брегадзе ознакомился с условиями содержания осужденных в пенитенциарном учреждении. Арпине Саркисян и Сергей Атомян ознакомили Рати Брегадзе с медицинской службой осужденных, кухней и библиотекой.
Должностные лица также попробовали еду для осужденных, поинтересовались общим меню, медицинским обслуживанием, обучением и занятостью осужденных.
Рати Брегадзе также провел краткую встречу с осужденными гражданами Республики Грузия, последние сообщили Брегадзе, что у них нет жалоб на условия содержания.
В рамках двухдневного визита делегация во главе с министром юстиции Грузии посетила Первопрестольный Святой Эчмиадзин, музей-сокровищницу имени Алекса и Мари Манукян.