Արցախցին մոլորվել է․ հայտնվել Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ անցած տարածքում․ ԱՀ ԱԱԾ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր ժամը 15։30-ին Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությանը հաղորդվել էր Բերձոր քաղաքի 1953թ. ծնված բնակիչ Անդրանիկ Հրանտի Ալեքսանյանի անհայտ կորելու մասին: Հայտնում է ԱՀ ԱԱԾ-ն։
Ահազանգի հիման վրա ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ԱՀ հիշյալ քաղաքացին ժամը 15։00-ի սահմաններում Բերձոր քաղաքի մոտակայքում մոլորվելու հետևանքով հայտնվել է Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի:
Դեպքի մասին անմիջապես հաղորդվել է ռուս խաղաղապահներին, ովքեր պարզել ու հավաստիացել են մեր քաղաքացու անվտանգության հարցում: Այս պահին բանակցություններ են ընթանում ԱՀ քաղաքացուն հայկական կողմին վերադարձնելու ուղղությամբ:

Житель Арцаха заблудился и оказался на территории, подконтрольной вооружённым силам Азербайджана: СНБ Арцаха
Поддержи А1+!14 января в 15:00 в Службу национальной безопасности Республики Арцах поступила информация о пропаже жителя Бердзора Андраника Грантовича Алексаняна, 1953 г. р.
Об этом сообщает СНБ Арцаха, уточняя, что в результате мер, предпринятых на основании сообщения, выяснилось, что пропавший мужчина в около 15:00 в заблудился окрестностях города Бердзор и оказался на территории, находящейся под контролем Вооруженных сил Азербайджана и был взят под стражу.
О случившемся сразу же было сообщено российским миротворцам, которые выяснили все и заверили в безопасности пропавшего гражданина.