Հայաստանի համար ռուսական գազի սակագինը 2022 թվականին անփոփոխ կմնա. Մհեր Գրիգորյան
Հայաստանի համար ռուսական գազի գինը 2022 թվականին անփոփոխ կմնա՝ կազմելով 165 ԱՄՆ դոլար 1000 խորանարդ մետրի դիմաց: Այս մասին լրագրողներին ասել է Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
«Ռուսական գազի գործող գինը սահմանին 2022 թվականին կմնա անփոփոխ: Իհարկե, կան հարցեր, որոնց շուրջ պետք է պայմանավորվել: Առաջինը Հրազդանի ՋԷԿ-ի հինգերորդ էներգաբլոկի հարցն է, իսկ երկրորդը՝ սակագնում գազի կալորիականության հաշվառումը: Այս հարցերի շուրջ քննարկումներ են ընթանում, սակայն գազի սակագինը սահմանվել է և երկարացվել»,- ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, ասել է Մհեր Գրիգորյանը:

Цена на российский газ для Армении на следующий год останется неизменной: Мгер Григорян
Цена на российский газ для Армении на следующий год останется неизменной и составит $165 за тысячу кубометров. Как передает ТАСС, об этом сообщил в среду в беседе с журналистами вице-премьер республики Мгер Григорян.
"Действующая цена на российский газ на границе останется неизменной на 2022 год. Правда, сохраняются вопросы, о которых нужно договориться. Первый - это вопрос пятого энергоблока Разданской ТЭС, второй - учет калорийности газа в тарифе. Вокруг этих вопросов идут обсуждения, но цена на газ установлена и продлена", - сказал он.