Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵՏՀ նախարար Սերգեյ Գլազևին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ինտեգրացիայի և մակրոտնտեսության հարցերով նախարար Սերգեյ Գլազևին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ԵԱՏՄ շրջանակներում տարբեր ոլորտներում համագործակցության հիմնական ուղղությունները: Անդրադարձ է կատարվել նաև մինչև 2025 թվականի եվրասիական տնտեսական ինտեգրացիայի զարգացման ռազմավարական ծրագրով նախատեսված միջոցառումների իրականացմանը:
Մհեր Գրիգորյանը և Սերգեյ Գլազևը մտքեր են փոխանակել ԵԱՏՄ ռազմավարությամբ նախատեսված նոր ուղղությունների, ներառյալ համատեղ կոոպերացիոն ծրագրերի իրականացման հեռանկարի շուրջ:

Мгер Григорян принял министра ЕЭК Сергея Глазьева
Вице-премьер Мгер Григорян принял члена Коллегии (министра) по интеграции и макроэкономике ЕЭК Сергея Глазьева.
В ходе встречи собеседники обсудили основные направления сотрудничества в различных сферах в рамках ЕАЭС. Была также затронута реализация мер, предусмотренных программой Стратегических направлений развития евразийской экономической интеграции до 2025 года.
Мгер Григорян и Сергей Глазьев обменялись мнениями о предусмотренных Стратегией ЕАЭС новых направлениях, в том числе перспективах реализации совместных кооперационных программ.