ԱՀ ԱԳՆ Դավիթ Բաբայանն ընդունել է ՀՀ ԳԱԱ պատվիրակությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը նոյեմբերի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների ազգային ակադեմիայի (ՀՀ ԳԱԱ) պատվիրակությանը՝ ԳԱԱ նախագահ, ակադեմիկոս Աշոտ Սաղյանի գլխավորությամբ։
Քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, պետականաշինությանը վերաբերող հարցեր։
Արտգործնախարարը կարևորել է արտաքին քաղաքականությունում գիտական ներուժի դերակատարությունը՝ աշխարհաքաղաքական գործընթացները, տարբեր երկրների և տարածաշրջանների յուրահատկությունները ավելի խորը վերլուծելու տեսանկյունից։ Այս համատեքստում արժևորվել է փոխգործակցությունը ՀՀ ԳԱԱ և նրա համապատասխան կառույցների հետ։

Глава МИД РА Давид Бабаян принял делегацию НАН РА
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 22 ноября принял делегацию Национальной академии наук Республики Армения (НАН) во главе с её президентом, академиком Ашотом Сагяном.
Были обсуждены вопросы, касающиеся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, внешней политики, региональных процессов, а также государственного строительства.
Глава МИД подчеркнул важную роль научного потенциала во внешней политике в плане глубокого анализа геополитических процессов, особенностей разных стран и регионов. В этом контексте была отмечена необходимость сотрудничества с НАН Армении и её структурами.
Во встрече также принял участие заместитель министра иностранных дел Республики Арцах Феликс Хачатрян.