Նիկոլ Փաշինյանն այդ քայլով իր ամբիցիաները բավարարեց․ Վահե Հակոբյան (տեսանյութ)
«Ես ունեմ տեղեկություն, որ արևելյան սահմանին որևէ աշխատանք չի կատարվել»,- «Ա1+»-ի հետ հարցազրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանի սահմաններին դիրքերի ամրացմանը։
Նա կարծում  է, որ գործող իշխանությունները բավարար հսկողություն և անվտանգային աշխատանքներ չեն կատարում սահմանին։ Փոխարենը, նրա ներկայացմամբ, շատ արագ ճանապարհաշինարարական աշխատանքներ են կատարվում Սիսիանի որոշ համայնքներում, և դրանք այն ճանապարհներն են, որոնցով նախկինում Ադրբեջանը կապ է պահպանել Նախիջևանի հանրապետության հետ։
«Եթե գնում եք այնտեղ և պտտվում եք 180 աստիճան հետ, տեսնում եք Իշխանասարը։ Երբ ետ եք շրջվում և նայում եք դեպի Նախիջևան, անմիջապես սահմանից հետո ադրբեջանցիները 1 տարի առաջ մաքսատուն՝ մեծ տերմինալ են սարքել»,- ասում է Վ․Հակոբյանը։
Անդրադառնալով «Հայաստան» դաշինքի հայտարարած դիմադրության շարժմանը՝ Վ․Հակոբյանն ասաց, որ հատուկ կայք է լինելու, որտեղ բոլոր քաղաքացիները կարող են ինքնուրույն մտնել ու գրանցվել։ «Կարծում եմ, շատ քիչ է մնացել, որ տումբլերը միանա»,- հավելեց նա։

Почему не стреляли тогда? Никол Пашинян этим шагом удовлетворил свои амбиции: Ваге Акопян (видео)
«У меня есть сведения, что на восточной границе не проводилось никаких работ», - сказал в беседе с «А1+» депутат от фракции «Армения» Ваге Акопян, обратившись к укреплению позиций на границах Армении.
Он считает, что действующие власти не осуществляют достаточный контроль и работы по безопасности на границе. Вместо этого, по его словам, очень быстро проводятся работы по строительству дорог в некоторых общинах Сисиана, и это – те дороги, по которым раньше Азербайджан поддерживал связь с Нахиджеванской Республикой.
«Если пойдём туда и повернёмся на 180 градусов назад, видим Ишханасар. Когда поворачиваемся обратно и смотрим в направлении Нахиджевана, сразу после границы азербайджанцы 1 год назад построили таможню – большой терминал», - говорит В. Акопян.
Обратившись к объявленному блоком «Армения» движению сопротивления, В. Акопян сказал, что будет специальный сайт, куда все граждане могут самостоятельно войти и зарегистрироваться. «Думаю, очень скоро подключится тумблер», - добавил он.