Հունվարի 20-ից Երևան-Կապան-Երևան չվերթներ կիրականացվեն
Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն «Նովէյր» ավիաընկերությունից ստացել համապատասխան հայտ Երևան–Կապան–Երևան կանոնավոր չվերթեր իրականացնելու նպատակով։ Չվերթերի մեկնարկը նախատեսվում է 2022 թվականի հունվարի 20-ից՝ շաբաթական երկու չվերթ հաճախականությամբ։
Կառավարության նոյեմբերի 11-ի նիստի օրակարգում ընդգրկված էր Կապանի Սյունիք օդանավակայանին 49,508,722 դրամ հատկացնելու հարցը։
Հիմնավորման մեջ նշվում է, որ ներկա պահին ժամանակավորապես դադարեցված է Կապանի «Սյունիք» օդանավակայանի ֆինանսավորումը, որի հետևանքով կարող է վտանգվել օդանավակայանի հետագա շահագործումը։

С 20 января будут осуществляться авиарейсы Ереван-Капан-Ереван
В Комитет гражданской авиации от авиакомпании «Новэйр» поступила соответствующая заявка на выполнение регулярных рейсов Ереван-Капан-Ереван. Полеты начнутся с 20 января 2022 года.  В неделю будут совершаться два рейса.
В повестке дня заседания правительства 11 ноября был вопрос о выделении аэропорту Капана «Сюник» 49 508 722 драмов.
В обосновании указывается, что на данный момент финансирование капанского аэропорта «Сюник» приостановлено, в результате чего дальнейшая работа по эксплуатации аэропорта может оказаться под угрозой.