Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ժենյա Ներսիսյանի մահվան կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ վաստակավոր արտիստ Ժենյա Ներսիսյանի մահվան կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր վշտով տեղեկացա ՀՀ վաստակավոր արտիստ Ժենյա Ներսիսյանի մահվան մասին։
Հայ ժողովուրդը կորցրեց մեր ժամանակների բացառիկ դերասանուհիներից մեկին, ով իր կերտած կերպարներով հայ թատրոնի լավագույն ներկայացուցիչներից էր: Տաղանդավոր արտիստը ելույթ է ունեցել ոչ միայն հայրենիքում, այլև արտերկրում՝ բեմադրելով բազմաթիվ ներկայացումներ, դասավանդելով հայ գրականություն ու բեմարվեստ:
Անգնահատելի է տիկին Ավետիսյանի ներդրումը հայ թատրոնի կայացման ու զարգացման գործում, նրա բեղմնավոր գործունեությունն իր ուրույն տեղը կզբաղեցնի հայ թատերարվեստի հարուստ ժառանգության մեջ:
Իմ խորին ցավակցություններն եմ հայտնում տիկին Ներսիսյանի ընտանիքին, գործընկերներին, երկրպագուներին և կիսում կորստյան վիշտը»։

Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Жени Нерсисян
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Заслуженной артистки Республики Армения Жени Нерсисян. В послании говорится:
«С глубокой скорбью узнал о кончине Заслуженной артистки Республики Армения Жени Нерсисян.
Армянский народ потерял одну из выдающихся актрис нашего времени, которая благодаря созданным ею образам являлась одной из лучших представительниц армянского театра. Талантливая артистка выступала не только на родине, но и за ее пределами, ставя многочисленные спектакли и преподавая армянскую литературу и сценическое искусство.
Неоценим вклад госпожи Нерсисян в становление и развитие армянского театра, ее плодотворная деятельность займет особое место в богатейшем наследии армянского театрального искусства.
Выражаю глубокие соболезнования родным и близким, коллегам и поклонникам госпожи Нерсисян и разделяю горечь утраты».