Մինչև տարեվերջ Ստեփանակերտում շահագործման կհանձնվի շուրջ 300 բնակարան. Հարությունյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 2-ին Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցում ծանոթացել է կառուցվող բնակելի թաղամասի և բազմաբնակարան շենքի՝ ավարտման փուլում գտնվող շինաշխատանքներին: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Երկրի ղեկավարը շինարարական ընկերությունների ղեկավարներից հետաքրքրվել է շահագործման ժամկետներով, ընդգծել, որ սոցիալական տարբեր կարգավիճակներ ունեցող բազմաթիվ ընտանիքների բնակարանային ապահովման հարցը կառավարության օրակարգային  խնդիրն է հանդիսանում: Նա տեղում մի շարք հանձնարարականներ է տվել, կարգադրել, որ գործադրվեն բոլոր ջանքերը նախանշված ժամկետներում աշխատանքը  որակով կատարելու համար: Քաղաքաշինության պատասխանատուները Նախագահին վստահեցրել են, որ մինչև տարեվերջ մի քանի փուլով նորակառույց շենքերը՝ շուրջ 300 բնակարաններով,  շահագործման կհանձնվեն:
Հանրապետության նախագահին ուղեկցում էին նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

До конца года в Степанакерте будет сдано в эксплуатацию около 300 квартир: Арутюнян совершил рабочий обход
Поддержи А1+!2 ноября президент Республики Арцах Араик Арутюнян на улице Туманяна в Степанакерте ознакомился с строительными работами строящегося жилого квартала с многоквартирными домами, находящимися на стадии завершения.
Глава государства интересовался сроками сдачи домов в эксплуатацию, подчеркнув, что вопрос обеспечения жильем многих семей с различными социальными статусами является вопросом повестки правительства.
Ответственные за строительство заверили президента, что до конца года в несколько этапов будут сданы в эксплуатацию новые здания с 300 квартирами.
Президента республики сопровождали руководитель Аппарата президента Карен Шахраманян, министр градостроительства Арам Саркисян и другие должностные лица.