Կարեն Անդրեասյանն ու Սերգեյ Կոպիրկինը հանդիպել են
Արդարադատության նախարարն ու ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանը քննարկել են Սահմանադրության, ոստիկանության, հակակոռուպցիոն և այլ բարեփոխումներին վերաբերող հարցերը
Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Կարեն Անդրեասյանը ողջունել է դեսպանին Արդարադատության նախարարությունում, բարձր գնահատել երկու երկրների  ռազմավարական և գործընկերային հարաբերություններն ու դեսպան Կոպիրկինին ներկայացրել Նախարարության  բարեփոխումների լայն օրակարգը։ Այն վերաբերել է Սահմանադրության բարեփոխումներին, հակակոռուպցիոն քաղաքականությանը, ոստիկանության բարեփոխումներին և այլ ոլորտներին:
Կարևորելով նաև հանրային ծառայությունների բնագավառում բարեփոխումներ իրականացնելու նպատակադրումը՝ Կարեն Անդրեասյանը ՌԴ դեսպանի հետ զրույցում անդրադարձել է Հայաստանի և Ռուսաստանի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալությունների միջև փոխգործակցության խորացման հնարավորությանը՝ հատկապես միասնական էլեկտրոնային հարթակի ստեղծման ուղղությամբ։
Նախարարը դեսպանին խնդրել է իր ջերմ ողջույնները փոխանցել Ռուսաստանի Դաշնության արդարադատության նախարար Կոնստանտին Չույչենկոյին, միաժամանակ պատրաստակամություն է հայտնել անձամբ հանդիպելու ռուս գործընկերոջն ու քննարկելու փորձի փոխանակմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։

Карен Андреасян и Сергей Копыркин встретились
Министр юстиции Армении Карен Андреасян 25 октября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Карен Андреасян приветствовал посла в министерстве юстиции, высоко оценил стратегические и партнерские отношения между двумя странами и представил послу Копыркину обширную повестку реформ министерства. Он коснулся конституционных изменений, антикоррупционной политики, реформы полиции и других сфер.
Подчеркнув цель реализации реформ в сфере госуслуг, Карен Андреасян в беседе с послом России коснулся возможности углубления сотрудничества между Арменией и РФ в сфере ЗАГСа, особенно по созданию совместной электронной площадки.
Министр попросил посла передать теплые приветствия министру юстиции Российской Федерации Константину Чуйченко, одновременно выразив готовность лично встретиться со своим российским коллегой и обсудить ряд вопросов, связанных с обменом опытом.