Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովին (տեսանյութ)
Հոկտեմբերի 14-ին ԱՊՀ նախարարների խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով Մինսկում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։
Հայաստանի ու Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են հայ֊ռուսական բազմոլորտ համագործակցությանը և դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանը և կայունությանը վերաբերող խնդիրների շուրջ։ Արարատ Միրզոյանը և Սերգեյ Լավրովը քննարկել են նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը առնչվող հարցեր։

Арарат Мирзоян встретился с главой МИД России Сергеем Лавровым (видео)
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян на полях заседания СМИД СНГ в Минске провел встречу с главой МИД России Сергеем Лавровым.
Министры иностранных дел Армении и России обсудили вопросы, касающиеся армяно-российского многоотраслевого сотрудничества и дальнейшего развития союзнических отношений.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам международной и региональной безопасности и стабильности. Арарат Мирзоян и Сергей Лавров также обсудили вопросы, связанные с урегулированием нагорно-карабахского конфликта.