ՀայՓոստի բոլոր բաժանմունքներում կմատուցվեն պետական ծառայություններ
ՀայՓոստ ընկերությունը փոստային բոլոր բաժանմունքներում այուհետ մատուցում է պետական ծառայությունների լայն սպեկտոր, որը հաճախորդներին հնարավարություն է տալիս ավելի հարմար եղանակով ստանալ անհրաժեշտ ծառայությունների փաթեթը։ Այս մասին տեղեկանցում ենք ՀայՓոստ-ի հաղորդագրությունից, որտեղ նշվում է․
ՀայՓոստի բոլոր բաժանմունքերից հնարավոր է օգտվել հետևյալ ծառայություններից․
 Ընտանեկան կարգավիճակի վերաբերյալ տեղեկանքի տրամադրում  ՔԿԱԳ գործակալության կողմից տրամադրված տեղեկանքների` օրինակ՝ ծննդյան, ամսուսնության, ամուսնալուծության, մահվան, հայրության ճանաչման վկայականների միջազգային վավերացում (APOSTILLE)
 ԱՁ-ների գրանցում, փոփոխություն և հաշվառումից հանում
 ՍՊԸ-ների գրանցում (Ստանդարտ կանոնադրությամբ) և փոփոխություններ
 Օտարերկրյա պետություններ ներկայացնելու համար Հայաստանի Հանրապետությունում դատվածության և հետախուզման առկայության մասին տեղեկանքների տրամադրում: Ինչպես նշում է ՀայՓոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը,- «ՀայՓոստի բոլոր բաժանմունքերում հաճախորդներն այժմ կարող են ստանալ պետական մի շարք ծառայություններ։ Այս քայլով մենք ապահովում ենք մեր հաճախորդների համար հարմարավետություն և հասանելիություն՝ հնարավորություն տալով ՀՀ ամենամեծ ցանցում՝ ՀայՓոստի գրեթե 850 բաժանմունքում իրականացնել գործարքներ և ստանալ պետական անհրաժեշտ ծառայությունները»։

Во всех отделениях «Айпост» будут предоставляться государственные услуги
Компания «Айпост» уже во всех отделениях почтовой связи предлагает широкий спектр государственных услуг, что позволяет клиентам намного удобнее получать пакет необходимых услуг. Об этом сообщает компания «Айпост».
Во всех отделениях «Айпост» уже доступны следующие услуги:
Предоставление справки о семейном положении;
Международная проверка свидетельств, выданных ЗАГСом, таких как свидетельства о рождении, браке, разводе, смерти, свидетельства об отцовстве (APOSTILLE);
Регистрация частных предприятий, изменения и снятие с учета;
Регистрация ООО (согласно типовому уставу) и изменения;
Выдача справок о судимости и розыске в Республике Армения для представителей зарубежных стран.
«Клиенты во всех филиалах «Айпост» уже могут получать ряд государственных услуг. Этим шагом мы для наших клиентов обеспечиваем комфорт и доступность, позволяя им совершать транзакции в крупнейшей сети Армении, почти в 850 отделениях «Айпост», получать необходимые государственные услуги», - рассказал Айк Карапетян, генеральный директор «Айпост».