Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է 44-օրյա պատերազմի նահատակների հիշատակին մատուցված հոգեհանգստյան կարգին (տեսանյութ)
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր՝ սեպտեմբերի 27-ին, Ստեփանակերտի Աստվածամոր Սուրբ Հովանի մայր տաճարում զինվորական և քաղաքական դասերի ներկայացուցիչների հետ մասնակցել է 2020թ.-ին Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի նահատակների հիշատակին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես Աբրահամյանի ձեռամբ մատուցված հոգեհանգստյան կարգին։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Երկրի ղեկավարն այնուհետև քայլերթ է կատարել դեպի Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հուշակոթողի առջև և Զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին։

Араик Арутюнян принял участие в панихиде по жертвам 44-дневной войны (видео)
27 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе с представителями военных и политических кругов в Кафедральном соборе Пресвятой Богородицы Степанакерта принял участие в панихиде по жертвам войны, развязанной против Арцаха в 2020 году. Панихиду отслужил  Вртанес Абраамяном, предстоятель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви.
Главное информационное управление президента Республики Арцах сообщает, что затем президент посетил городской Мемориал Степанакерта, почтил память героев обороны Родины, в военном пантеоне возложил цветы на их могилы.