Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ- Ժոմարտ Տոկաևը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը։ Ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և ամբողջ հայ ժողովրդին՝ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակի առթիվ:
Անցած երեսուն տարիներին Ձեր երկիրը հասարակական-քաղաքական կյանքի արդիականացման, քաղաքացիների կյանքի որակի բարելավման ու բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված լայնածավալ բարեփոխումների իրականացման գործում հասել է ծանրակշիռ արդյունքների:
Ղազախստանի և Հայաստանի ընդհանուր պատմությունը, բարեկամական կապերն ամուր հիմք են՝ բազմակողմ հարաբերությունների զարգացման համար: Վստահ եմ՝ համատեղ ուժերով կարող ենք նոր լիցք հաղորդել հայ-ղազախական համագործակցությանը, այդ թվում՝ տարածաշրջանային ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»:

Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев поздравил Армена Саркисяна
Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев по случаю Дня независимости Армении направил президенту Республики Армения Армену Саркисяну поздравительное послание. Об этом сообщает Управление общественных связей Аппарата президента РА.
«От всего сердца поздравляю Вас и весь армянский народ с 30-летием Независимости Республики Армения.
За последние тридцать лет Ваша страна достигла значительных результатов в реализации масштабных реформ, направленных на модернизацию общественной и политической жизни, н улучшение качества жизни граждан и повышение уровня благосостояния.
Общая история Казахстана и Армении, дружеские отношения - прочная основа для развития многосторонних отношений. Уверен, что вместе мы сможем придать новый импульс армяно-казахстанскому сотрудничеству, в том числе и в рамках региональных интеграционных объединений, во благо наших народов», - говорится в послании президента Казахстана.