Հայաստանի հետ հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության լավ ավանդույթների վրա․ ՌԴ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական հեռագրեր է հղել Հայաստանի նախագահ և վարչապետ Արմեն Սարգսյանին և Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ:
«Հայաստանի հետ հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության, մշակութային և հոգևոր մտերմության լավ ավանդույթների վրա: Այդ հարաբերությունների հետագա զարգացումը դաշնակցային ոգով, անկասկած, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների հիմնարար շահերին», - նշված է Պուտինի ուղերձում:
Պուտինը նշել է, որ երկու երկրների միջև տարբեր ոլորտներում սերտ համագործակցություն է հաստատվել, կառուցողական փոխգործակցություն ԵվրԱզԷՍ-ի, ՀԱՊԿ-ի ու ԱՊՀ-ի շրջանակներում:

Отношения с Арменией основаны на добрых традициях дружбы: Президент РФ направил поздравительное послание
Президент Российской Федерации Владимир Путин по случаю 30-летия провозглашения Независимости Республики Армения направил президенту Республики Армения Армену Саркисяну и премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну поздравительные послания.
Президент России отметил, что между двумя странами налажено тесное сотрудничество в различных сферах и конструктивное взаимодействие в рамках ЕАЭС, ОДКБ и СНГ.
«Отношения с Арменией основаны на добрых традициях дружбы, культурной и духовной близости. Их дальнейшее развитие в союзническом духе, несомненно, отвечает коренным интересам наших братских народов», - подчеркнул президент России.