Փաշինյանը շնորհավորել է Պուտինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Պետական դումայի ընտրություններում «Միացյալ Ռուսաստան» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի ընտրություններում «Միացյալ Ռուսաստան» կուսակցության համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ: Ընտրությունների արդյունքները վկայում են երկրի քաղաքական ղեկավարության կողմից հետևողականորեն իրականացվող քաղաքական կուրսի հանդեպ Ռուսաստանի քաղաքացիների աջակցության մասին:
Մաղթում եմ Ձեզ, Վլադիմիր Վլադիմիրի, ռուս ժողովրդի բարգավաճմանը և բարեկեցությանն ուղղված բոլոր գաղափարների և հետագա նախագծերի իրականացում:
Վստահ եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության նորընտիր Ազգային ժողովի և նոր գումարման Պետական դումայի սերտ համագործակցությունը կարևոր ներդրում կունենա հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների խթանման գործում»:

Пашинян поздравил Путина
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту РФ Владимиру Путину в связи с победой партии «Единая Россия» на выборах в Государственную Думу Российской Федерации.
Примите мои искренние поздравления в связи с убедительной победой, одержанной партией “Единая Россия” на выборах в Государственную Думу Российской Федерации. Результаты выборов свидетельствуют о поддержке, проявляемой гражданами России тому курсу, которая последовательно реализуется политическим руководством страны.
Желаю Вам, Владимир Владимирович, претворения в жизнь всех идей и последующих проектов, ориентированных на процветание и благополучие российского народа.
Уверен, что тесное взаимодействие между недавно избранным Национальным Собранием Армении и Государственной Думой нового созыва внесёт свою важную лепту в продвижение армяно-российского союзничества».