ՌԴ կառավարական կայքն օգտագործել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն եզրույթը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստանի կառավարության միասնական տեղեկատվական համակարգի կայքում օգտագործվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն եզրույթը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կայքի գնումներ բաժնում հրապարակվել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության հայտը ԼՂ-ում տեղակայված ռազմական ավանների զորանոցային-բնակարանային ֆոնդի կազմակերպման և համալիր սպասարկման ծառայությունների մատուցման համար:
Հայտը վերնագրված է հետևյալ ձևակերպմամբ.
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության տարածքում տեղակայված ռազմական ավանների զորանոցային-բնակարանային ֆոնդի կազմակերպման, համալիր սպասարկման ծառայությունների մատուցման համար»:
Կայքում հայտը հրապարակվել է 2021 թվականի օգոստոսի 13-ին: Վերջնաժամկետն է 2021 թվականի սեպտեմբերի 16-ը:

Правительственный сайт РФ использовал термин «Республика Нагорный Карабах»
Поддержи А1+!На сайте единой информационной системы правительства России был использован термин «Республика Нагорный Карабах».
Как передает «Арменпресс», в разделе закупок на сайте была опубликована заявка Министерства обороны России на организацию и оказание услуг по комплексному обслуживанию казарменно-жилищного фонда военных поселков в Нагорном Карабахе.
В опубликованной заявке есть следующая формулировка:
«За организацию, оказание услуг комплексного обслуживания казарменно-жилищного фонда военных поселков, расположенных на территории Республики Нагорный Карабах …»