Ռուսաստանը թույլ չի տա անպատիժ կերպով ստորացնել հայ ժողովրդին՝ իր պատմական հողի վրա․ Զատուլին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌԴ պետդումայի պատգամավոր Կոնստանտին Զատուլինը նամակ է հղել «ՊրոԱրցախ» ֆորումի մասնակիցներին։
«Շնորհավորում եմ Ձեզ և Արցախի Հանրապետությանը, որ չնայած բոլոր խոչընդոտներին, դուք այսօր հավաքվել եք միասին: Եթե հիշում եք, ես պատիվ ունեցա մի քանի տարի առաջ Ձեր ֆորումում ներկայացնել Արցախի Հանրապետության անկախության վերաբերյալ իմ տեսակետները:
Կարծում եմ, որ անցյալ տարվա պատերազմը Արցախում չպետք է տեղի ունենար, եւ ռուս եւ հայ ժողովուրդները շատ բան կորցրին այս արյունալի հակամարտության արդյունքում՝ իհարկե, ոչ հավասար: Բայց Ստեփանակերտում եւ Երևանում, ինչպես նաև ամբողջ աշխարհում, պետք է իմանան, որ անհանգստացած Ռուսաստանը թույլ չի տա, որ հայ ժողովուրդը անպատիժ կերպով ստորացվի իր պատմական հողի վրա: Սրա գրավականը ռուս խաղաղապահների ներկայությունն է Արցախում:
Շատ եմ ցավում, որ այս անգամ չեմ կարող անձամբ մասնակցել Ձեր ֆորումին, քանի որ նախընտրական քարոզարշավը իմ՝ Սոչիի ընտրատարածքում մտնում է կարևոր եզրափակիչ փուլ: Բայց հոգեպես մենք միասին ենք: Հուսով եմ `ընտրություններից հետո առաջին արտասահմանյան ուղեւորությունս կկատարեմ Հայաստան եւ Լեռնային Ղարաբաղ»,- գրել է Զատուլինն իր նամակում։

Bо всем мире должны знать, что встревоженная Россия не даст безнаказанно унижать армянский народ на его исторической земле։ Затулин
Депутат Государственной Думы РФ Константин Затулин обратился с приветственным письмом к участникам Форума «ПроАрцах»
Уважаемые участники Форума!
Поздравляю вас и Республику Арцах с тем, что несмотря на все препятствия, вместе вы сегодня собрались. Если помните, мне выпала честь изложить свои взгляды на независимость Республики Арцах на вашем Форуме несколько лет назад. Считаю, что прошлогодней войны в Арцахе не должно было произойти, что русский и армянский народы многое потеряли по итогам этого кровавого конфликта. Конечно, не в равной степени. Но в Степанакерте и Ереване, да и во всем мире должны знать, что встревоженная Россия не даст безнаказанно унижать армянский народ на его исторической земле. Залогом этого является присутствие в Арцахе российских миротворцев.
Очень сожалею, что не смогу в этот раз лично участвовать в вашем Форуме, так как избирательная кампания в моем Сочинском округе вступает в наиболее ответственный заключительный этап. Но мысленно мы вместе. Надеюсь, после выборов первую свою зарубежную поездку совершить в Армению и Нагорный Карабах.