Արմեն Սարգսյան ցավակցական
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Քաբուլի միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ:
Ուղերձում ասված է. «Խստորեն դատապարտում ենք Քաբուլի միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունները, որին զոհ են գնացել բազմաթիվ անմեղ քաղաքացիական անձինք և զինվորականներ:
Հայաստանը մշտապես հանդես է եկել մարդկության դեմ ուղղված ահաբեկչական ցանկացած դրսևորման դեմ, հատկապես՝ ահաբեկիչների մասնակցությանը ռազմական գործողություններում:
Միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարում անհրաժեշտ է համախմբել ուժերը՝ բացառելու անհանդուրժողականության և համամարդկային արժեքների նկատմամբ արհամարհանքի նման հրեշավոր դրսևորումները:
Զոհվածների ընտանիքներին ու մերձավորներին մաղթում ենք տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Армен Саркисян выразил соболезнования в связи с террористическими актами в международном аэропорту Кабула
Поддержи А1+!Президент Армен Саркисян направил соболезнования в связи с террористическими актами в международном аэропорту Кабула.
«Мы решительно осуждаем террористические акты в международном аэропорту Кабула, в результате которых погибло много ни в чем не повинных мирных жителей и солдат.
Армения всегда выступала против любого террористического акта против человечества, особенно против участия террористов в боевых действиях.
В борьбе с международным терроризмом необходимо объединить силы для предотвращения таких чудовищных проявлений нетерпимости и презрения к общечеловеческим ценностям.
Мы желаем родным и близким погибших стойкости и мужества, а раненым скорейшего выздоровления», - отметил Армена Саркисян.