Ադրբեջանը հայտնում է, որ իրենց ուղեկալներից մեկի վրա հարձակում է տեղի ունենցել․ ԱԱԾ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի և ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահների կողմից ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ են տարվում Գորիս-Կապան միջպետական ճանապարհի՝ օգոստոսի 26-ից փակված Գորիս-Որոտան և Շուռնուխ- Կարմրաքար հատվածները վերաբացելու վերաբերյալ։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանապահ ծառայության կողմից հայկական կողմին փոխանցվել է տեղեկություն, որ իրենց ուղեկալներից մեկի վրա հարձակում է տեղի ունենցել:
Ներկայումս ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը օպերատիվ-հետախուզական և որոնողական միջոցառումներ են իրականացնում ադրբեջանական կողմի տրամադրած տեղեկության վերաբերյալ: Ճանապարհի վերաբացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները շարունակվում են:

Азербайджан сообщает, что на одного из их конвоиров было совершено нападение: СНБ
Пограничники СНБ РА ведут с азербайджанской стороной переговоры с об открытии закрытой с 26 августа межгосударственной дороги Горис-Капан на участке Горис-Воротан-Шурнух-Кармракар.
Об этом сообщает Служба национальной безопасности РА, сообщив, что Государственная пограничная служба Азербайджанской Республики передала армянской стороне информацию о нападении на одного из их конвоиров.
В настоящее время пограничные войска СНБ РА проводят оперативно-розыскные мероприятия по информации, предоставленной азербайджанской стороной.