Փաշինյանը ստանում է առաջին շնորհավորանքները
Արգենտինայի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ Ալբերտո Ֆերնանդեսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պասշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Արգենտինայի նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Պարոն Վարչապետ, պատիվ ունեմ փոխանցելու Ձեզ իմ լավագույն բարեմաղթանքները` հունիսի 20-ին կայացած խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակից հետո` որպես Հայաստանի կառավարության ղեկավար հաստատվելու և հաջողություններ մաղթելու Ձեր կառավարման մեջ:
Հիմնվելով այն սկզբունքների և արժեքների վրա, որ մեր երկրները կիսում են, ինչպես նաև այն ամուր կապը, որ միավորում է մեր հասարակություններին՝ այս նամակի միջոցով ցանկանում եմ հայտնել համոզմունք, որ մոտ ապագայում մենք միասին կկարողանանք հաղթահարել դժվար պատմական մարտահրավերները, որոնք մենք ապրում ենք այսօր:
Վերահաստատում եմ իմ կառավարության պատրաստակամությունը՝ շարունակել ամրապնդել բարեկամության և համագործակցության ավանդական կապերը՝ հիմնված փոխըմբռնման և հարգանքի վրա, որոնք միավորում են Արգենտինան և Հայաստանը: Մեր հողի վրա հայկական ծագումով կարևոր համայնքի ներկայությունը նպաստում է այս մտերմությանը և հարստացնում մեր մշակույթը՝ մեզ հիշեցնելով այն ներուժի մասին, որը մենք դեռ կարող ենք զարգացնել մեր բոլոր փոխանակումներում: Ջերմորեն ողջունում եմ Ձեզ և հայտնում հարգանքիս հավաստիքը»:

Пашинян получает первые поздравления
Президент Аргентинской Республики Альберто Фернандес направил поздравительное послание Николу Пашиняну в связи с назначением на пост премьер-министра Республики Армения.
Имею честь передать Вам свои наилучшие пожелания по случаю победы на парламентских выборах 20 июня и Вашего назначения на посту главы правительства Армении, желаю Вам успехов в Вашем управлении.
Основываясь на принципах и ценностях, которые разделяют наши страны, а также на прочных связях, объединяющих наши общества, посредством этого письма хочу выразить уверенность, что в ближайшем будущем вместе мы сможем преодолеть сложные исторические вызовы, с которыми мы сталкиваемся сегодня.
Подтверждаю готовность возглавляемого мною правительства продолжать укреплять традиционные узы дружбы и сотрудничества, основанные на взаимопонимании и уважении, которые объединяют Аргентину и Армению.
Присутствие на нашей земле армянской общины способствует этой близости, обогащает нашу культуру, напоминая нам о потенциале, который мы еще можем развивать во всех наших обменах. Сердечно приветствую Вас и выражаю заверения в моем глубоком уважении».