Mirotvorci-rus-523523
Լեռնային Ղարաբաղի Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղում Մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի սպաները և ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հատուկ նշանակության բժշկական ստորաբաժանման ռազմական բժիշկները կազմակերպել են հումանիտար-բժշկական ակցիա: Այս մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ կայքը։
Ռուս ռազմական բժիշկների ժամանման համար գյուղապետարանը տեղական հիվանդանոցում աշխատանքային սենյակներ էր պատրաստել։
«Մեր գյուղում ունենք մոտ 1400 բնակիչ և  160 փախստական: Մեր հիվանդանոցում բժիշկներ չկան, միայն բուժքույրեր են: Բժիշկները քիչ են: Շնորհակալություն խաղաղապահներին օգնության համար », - ասաց Վանք գյուղի գյուղխորհրդի ղեկավարի տեղակալ Սերգեյ Բաղրամյանը:

Mirotvorci-rus-523523
Российские миротворцы провели гуманитарно-медицинскую акцию для жителей села Ванк Нагорного Карабаха
В селе Ванк Мардакертского района Нагорного Карабаха офицерами Центра гуманитарного реагирования и военными врачами медицинского отряда специального назначения российского миротворческого контингента была организована гуманитарно-медицинская акция. Об этом сообщает  сайт МО РФ.
К приезду российских военных врачей администрация села подготовила рабочие кабинеты в местной больнице для приема и оказания квалифицированной медицинской помощи местным жителям.
«У нас в селе около проживает 1400 человек и еще 160 человек беженцев. В нашей больнице нет врачей, одни медсестры. Врачей очень не хватает. Спасибо миротворцам за помощь», - сказал Сергей Баграмян, заместитель главы сельсовета села Ванк.