Փաշինյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի համանախագահ Արա Թորանյանին (տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Արա Թորանյանին Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի համանախագահ Արա Թորանյանին:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչների և Սփյուռքի միջև պարբերական շփումները, որոնք հնարավորություն են տալիս կիսել գնահատականները, փոխադարձաբար լսելի լինել միմյանց: Վարչապետի պաշտոնակատարի խոսքով՝ հայրենիքի առջև ծառացած խնդիրները հնարավոր կլինի լուծել միայն ազգային ներուժի համախմբման միջոցով: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ ստեղծված նոր իրադրության մեջ կարևորագույն խնդիրը նոր համազգային օրակարգի ձևավորումն է՝ հաշվի առնելով նպատակներն ու հնարավորությունները:
«Պետք է համախմբենք մեր համազգային կարողությունները՝ մարտահրավերներին դիմագրավելու և համազգային օրակարգի առաջ մղման նպատակով», - ասել է վարչապետի պաշտոնակատարը:
Արա Թորանյանն անդրադարձել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի գործունեությանը, Ֆրանսիայում մեր երկրի շահերի պաշտպանությանն ուղղված գործողություններին և այդ երկրի իշխանությունների հետ համագործակցության ընթացքին:
Պարոն Թորանյանը կարևորել է հայրենիքում կայունության ապահովումն ու ստեղծված խնդիրների լուծման գործում Սփյուռքի հետ հետևողական ու շարունակական համագործակցությունը:
«Բարձր գնահատանքի է արժանի Ձեր բռնած ճանապարհը ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման գործում: Մենք եղել և շարունակելու ենք մնալ հավատարիմ մեր հայրենիքի պետականության պաշտպանության և զարգաման գործին»,- ասել է Արա Թորանյանը:

Пашинян принял сопредседателя Координационного совета армянских организаций Франции Ара Тораняна (видео)
Поддержи А1+!Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян принял сопредседателя Координационного совета армянских организаций Франции Ара Тораняна.
Никол Пашинян подчеркнул важность регулярных контактов между представителями правительства Армении и диаспоры, которые дают возможность обмениваться оценками, выслушать позиции друг друга. По словам исполняющего обязанности премьер-министра, стоящие перед Родиной вызовы возможно решить только посредством консолидации национального потенциала. Никол Пашинян добавил, что важнейшей задачей в сложившейся новой ситуации является формирование новой национальной повестки дня с учетом целей и возможностей.
«Мы должны консолидировать наши национальные возможности, чтобы противостоять вызовам и продвигать национальную повестку дня», - сказал исполняющий обязанности премьер-министра.
Ара Торанян коснулся деятельности Координационного совета армянских организаций Франции, действий по защите интересов нашей страны во Франции, процесса сотрудничества с властями этой страны. Г-ин Торанян подчеркнул важность обеспечения стабильности на Родине и слаженного и последовательного сотрудничества с диаспорой в решении возникших проблем.
«Заслуживает высокой оценки выбранный Вами путь по укреплению демократических ценностей. Мы были и останемся приверженными защите и развитию государственности нашей Родины», - сказал Ара Торанян.