Լավագույն արդյունքի դեպքում Քոչարյանը կարող է ԿԳԲ-ի պադվալից նման մեսիջներ ուղարկել․ Ա․Մանուկյան (տեսանյութ)
Հայ ազգային կոնգրես կուսակցության փոխնախագահ Արամ Մանուկյանն ասում է, որ ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առաքելությունը կկատարի ու ևս մեկ առաջարկ կանի արդեն խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններից հետո։ Նա վստահ է, որ հունիսի 20-ին որևէ ուժ բացարձակ մեծամասնություն չի ստանա, և կառավարություն ձևավորելու համար քաղաքական ուժերը ստիպված են լինելու կոալիցիա կազմել։
«Եվ Տեր-Պետրոսյանի առաջարկությունն այնն է, որ վարչապետի պաշտոնում պետք է ընտրել ոչ թե քաղաքական ուժի ղեկավար, քաղաքական ուժի թեկնածու, այլ չեզոք որևէ մեկին՝ սթափ, տեխնոկրատ, խելոք, գիտնական։ Ընտրել մեկին, որը ոչ մեկինը չէ, բայց բոլորինն է»,- ասում է ԱՄանուկյանը։
ԱՄանուկյանը համոզված է, որ «Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանը ստիպված կգա նման պայմանավորվածության։ Վերջինս, սակայն, հանդիպել է նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ ու հայտարարել, որ իրենից հետո նրան է տեսնում վարչապետի պաշտոնում։
«Ընտրությունների լավագույն արդյունքի դեպքում ինքը կարող է ԿԳԲ-ի պադվալից նման մեսիջներ ուղարկել։ Նա հիմա ո՞ւր պետք է լիներ։ Մարտի 1-ի գործը նի՞խտ, պրծա՞վ, թե՞ ՍԴ այս վճիռը հավերժ է»,- նրան հակադարձում է ԱՄանուկյանը։
ՀԱԿ փոխնախագահը նաև անդրադարձավ «Հայրենիք» դաշինքի կողմից բացված շտաբերի մեծ քանակության ու ասեց, որ դա քողարկված ընտրակաշառք բաժանելու միջոց է։ Շտաբերում ընդունում են մեծ թվով աշխատողների, որոնց, որպես ընտրակաշառք՝ աշխատավարձեր են տալիս։

В случае наилучшего результата Кочарян может отправлять такие месседжи из подвала КГБ: А. Манукян (видео)
Вице-председатель партии Армянский Национальный Конгресс Арам Манукян говорит, что первый президент РА Левон Тер-Петросян выполнит свою миссию и сделает ещё одно предложение уже после парламентских внеочередных выборов. Он уверен, что 20-го июня ни одна сила не получит абсолютного большинства, и для формирования правительства политическим силам придётся сформировать коалицию
«И предложение Тер-Петросяна в том, что на должность премьер-министра нужно избрать не главу политической силы, кандидата политической силы, а кого-нибудь нейтрального – трезвого, технократа, умного, учёного. Избрать кого-то, кто не чей-то, а всех»,  - говорит А. Манукян.
А. Манукян уверен, что глава альянса «Армения» Роберт Кочарян вынужденно пойдёт на подобную договорённость. Последний, однако, встретился с бывшим премьер-министром Кареном Карапетяном и заявил, что после себя видит в должности премьер-министра его.
«В случае наилучшего результата выборов он может отправлять такие мессиджи из подвала КГБ. Где он должен был быть сейчас? Дело 1-го Марта – nicht? Кончилось? Или это решение КС – вечное?» - отвечает ему А. Манукян.
Вице-председатель АНК также обратился к большому количеству штабов, открытых альянсов «Родина» и сказал, что это – скрытый способ раздавать взятки избирателям. В штабы принимают большое количество работников, которым в качестве предвыборной взятки дают зарплаты.