ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանն աշխատանքային այցով մեկնել է Սյունիք
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունիսի 2-ից ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն աշխատանքային այցով մեկնել է Սյունիքի մարզ: Այս մասին ասվում է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում:
ՌԴ դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը ծանոթացել է Գորիս-Կապան (Որոտան, Շուռնուխ) ավտոճանապարհի երկայնքով սահմանային հատվածում տեղակայված անցակետերում հայ և ռուս սահմանապահների ծառայության, ինչպես նաև ՀՀ-ում ՌԴ-ի անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության աշխատակիցների կողմից իրականացվող առաջադրանքների առանձնահատկությունների հետ:
Մարզի մուտքի մոտ Սերգեյ Կոպիրկինին դիմավորել է Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանը, որը ՌԴ դեսպանին ներկայացրել է քաղաքի սոցիալ-տնտեսական վիճակը, ինչպես նաև Ռուսաստանին երախտագիտություն է հայտնել շրջանի անվտանգությունն ապահովելու գործում սահմանապահների մասնակցության համար:

Посол РФ в РА с рабочим визитом находится в Сюникской области
Поддержи А1+!Чрезвычайный и полномочный посол Российской Федерации в Республике Армения Сергей Копыркин со 2 июня с рабочим визитом находится в Сюникской области.
Глава российской дипломатической миссии ознакомился со службой армянских и российских пограничников на блокпостах, расположенных на трассе Горис-Капан (Воротан, Шурнух), а также с задачами, решаемыми пограничниками Федеральной службы безопасности России.
В областном центре Капан Сергея Копыркина встретил мэр Капана Геворг Парсян, который проинформировал посла о текущей социально-экономической ситуации в городе, а также поблагодарил Россию за участие пограничников в обеспечении безопасности в регионе.