Արմեն Սարգսյանը հանդիպման է հրավիրել Նիկոլ Փաշինյանին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահի նախաձեռնությամբ այսօր նախագահական նստավայրում տեղի է ունեցել նախագահ Արմեն Սարգսյանի և վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի աշխատանքային հանդիպումը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին, Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժած ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումներին դուրս մղելու, Հայաստանի տարածքային ամբողջականության դեմ ոտնձգությունները բացառելու ուղղությամբ իրականացվող գործողությունների ընթացքին:
Կարծիքներ են փոխանակվել նաեւ սահմանազատման և սահմանագծման աշխատանքներ սկսելու հարցով Հայաստանի դիրքորոշման և ներկայացրած նախապայմանների շուրջ։ Ընդգծվել է, որ միայն վերջիններիս բավարարման դեպքում կստեղծվեն անհրաժեշտ պայմաններ՝ այդ ուղղությամբ համապատասխան քննարկումներ սկսելու համար։ Հանրապետության նախագահը ներկայացրել է իր դիտարկումները:

Армен Саркисян встретился с Николом Пашиняном (видео)
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян встретился с президентом республики Арменом Саркисяном.
На встрече была затронута ситуация на армяно-азербайджанской границе, ход действий по выводу подразделений азербайджанских вооруженных сил, вторгшихся на суверенную территорию Армении, и исключению посягательств на территориальную целостность Армении.
Состоялся также обмен мнениями вокруг позиции Армении по вопросу делимитации и демаркации границы и представленных предусловий. Было подчеркнуто, что только в случае их выполнения будут созданы необходимые условия для начала соответствующих обсуждений в этом направлении.