Ռազմական կցորդներն այցելել են Սյունիք, եղել՝ Սև լճի մերձակայքում. ՀՀ ՊՆ
Մայիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կազմակերպել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդների այցելություն Սյունիքի մարզ` Հայաստանի տարածք Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայողների ներթափանցման արդյունքում ստեղծված իրավիճակին տեղում ծանոթանալու նպատակով:
ԶՈՒ պատասխանատու ստորաբաժանման հրամանատարության ներկայացուցիչները ռազմական կցորդներին ներկայացրել են մայիսի 12-ից հետո ստեղծված իրավիճակը և զարգացումները, հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունները, պատասխանել ռազմական կցորդներին հետաքրքրող և ճշգրտող հարցերին:
Հրամանատարության ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ ռազմական կցորդները եղել են Սև լճի մերձակայքում, արձանագրել ՀՀ տարածքում ադրբեջանցի զինվորականների ներկայությունը, դիտարկել տեղանքում հայկական և ադրբեջանական ուժերի տեղակայումը:

Военные атташе посетили Сюникскую область, побывали в окрестностях Чёрного озера: МО РА
20 мая Министерство обороны Республики Армения для ознакомления на месте с ситуацией, возникшей в результате проникновения азербайджанских военнослужащих на территорию Армении, организовало визит в Сюникскую область военных атташе посольств, аккредитованных в Республике Армения.
Представители командования соответствующего подразделения ВС ознакомили военных атташе с ситуацией, возникшей после 12 мая, с развитием событий, действиями армянской стороны и ответили на интересующие военных атташе вопросы.
В сопровождении представителей командования военные атташе посетили окрестности Чёрного озера, зафиксировали присутствие азербайджанских военнослужащих на территории Республики Армения и осмотрели размещение армяно-азербайджанских сил в этом районе.