Կորոնավիրուսային հիվանդության իրավիճակը Հայաստանում
Ապրիլի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 212878 դեպք, որոնցից 193360-ն` առողջացած, 4001-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14517 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 960067 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 4552 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 764 նոր դեպք: Ունենք 1079 առողջացած և 17 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1000 է:

По состоянию на 11:00 24 апреля в Армении подтверждено 764 новых случая заболевания коронавирусом, 1079 граждан выздоровели, 17 умерли. За один день было проведено 4552 теста. Таким образом, общее количество тестов составило 960067.
Подтверждено 212878 случаев заболевания коронавирусом, из которых 193360 вылечены и 4001 закончились смертельным исходом. 14 517 пациентов в настоящее время проходят фактическое лечение от коронавируса.
Накануне зарегистрировано 5 случаев смерти больных коронавирусной инфекцией, но смерть наступила от другого заболевания. Общее количество таких случаев - 1000.