UCOM-ը եւ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն գործակցության հուշագիր են ստորագրել
Ս․թ․ ապրիլի 5-ին Ucom ընկերության և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի միջև գործակցության հուշագիր է ստորագրվել։ Հուշագրի ստորագրման նպատակն է ՀԱՕԿ-ի կողմից Տոկիո 2020 օլիմպիական խաղերի համատեքստում կազմակերպվող և իրականացվող ծրագրերի, նախագծերի և միջոցառումների շրջանակում գործակցությունը։ Ըստ հուշագրի Ucom ընկերությունը ֆինանսավորելու է ՀԱՕԿ-ի կողմից Օլիմպիական խաղերի կապակցությամբ իրականացվող ծրագրերն ու միջոցառումները։
«ՀԱՕԿ-ի հետ մեր ընկերությունն աշխատել է Ռիո դե Ժանեյրոյում կայացած Օլիմպիական խաղերի առնչությումբ։ Տոկիո 2020-ի շրջանակում իրականացվող համատեղ աշխատանքն էլ, վստահ եմ, որ բեղմնավոր կլինի։ Ucom-ը մեծ պատրաստակամությամբ է աջակցում հայկական սպորտին և միջազգային ասպարեզում մեր երկրի մարզիկների ներկայացվածությանը։ Մենք լիահույս ենք, որ Տոկիոյում նրանք լուրջ ձեռքբերումներ կունենան», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Խոսելով հուշագրի շրջանակում պլանավորված աշխատանքի մասին՝ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանն ասել է․ «Մեզ համար կարևորն այն է, որ այս շրջանում Հայաստանում բոլոր հայերս պետք է համախմբված լինենք: Ուրախ ենք, որ համագործակցում ենք Հայաստանում մեծ հեղինակություն ունեցող և հենց հայկական կազմակերպության հետ»։

Kомпания Ucom и Hациональный Oлимпийский комитет Армении подписали меморандум о сотрудничестве
Поддержи А1+!5 апреля сего года между компанией Ucom и Национальным олимпийским комитетом Армении был подписан меморандум о сотрудничестве. Целью подписания меморандума является сотрудничество в рамках программ, проектов и мероприятий, организуемых и осуществляемых со стороны НОК Армении в контексте Олимпийских игр Токио 2020. Согласно меморандуму компания Ucom профинансирует программы и мероприятия, реализуемые Национальным олимпийским комитетом по случаю Олимпийских игр.
«Наша компания уже имеет опыт работы с НОК в связи с Олимпийскими играми в Рио-де-Жанейро. Уверен, что совместная работа, проводимая в рамках Токио 2020, будет не менее плодотворной. Ucom с большой готовностью поддерживает армянский спорт и способствует представленности спортсменов нашей страны на международной арене. Мы полны надежд, что они добьются серьезных успехов в Токио», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
Говоря о работе, запланированной в рамках меморандума, генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Армении Грачья Ростомян отметил: «Для нас важно то, чтобы в этот период все армяне были едины. Мы рады сотрудничеству именно с армянской компанией, которая имеет отличную репутацию в стране».