Լավրովը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ
Ռուսաստանի Դաշնության արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն ապրիլի 1-ին առանձին հանդիպումներ կունենա Հայաստանի արտգործնախարար Արա Այվազյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտնեց ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Հանդիպումների ժամանակ քննարկվելու են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, իհարկե՝ իրադրությունը Լեռնային Ղարաբաղում, ինչպես նաև Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների կողմից նախորդ տարվա նոյեմբերի 9-ի և այս տարվա հունվարի 11-ի պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը, ինչպես նաև տարածաշրջանային հարցեր»,- ասել է Զախարովան:

Лавров проведет встречи с главами МИД Армении и Азербайджана
Глава МИД России Сергей Лавров на полях СМИД СНГ 1 апреля проведет отдельные встречи с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана. Как передает Арменпресс, об этом на брифинге сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
"В ходе бесед планируется обсудить вопросы двустороннего сотрудничества, ситуацию в Нагорном Карабахе, ход реализации договоренностей лидеров России, Армении и Азербайджана от 9 ноября 2020 и 11 января текущего года", - сказала Захарова, добавив, что стороны также обсудят ряд региональных и международных вопросов.