310321AytselutyunMartunuShrjan
Օրակարգում Արցախի տարածքային ամբողջականության քաղաքական ճանապարհով վերականգնումն է՝ առնվազն նախկին ԼՂԻՄ սահմաններում․ Արայիկ Հարությունյան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 31-ին աշխատանքային այցով եղել է Մարտունու շրջանում, հանդիպումներ ունեցել Մարտունի քաղաքում և Բերդաշեն, Աշան, Նոր շեն, Հացի, Ավդուռ ու Մյուրիշեն համայնքներում
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում անդրադարձել է անվտանգության ու սոցիալական հիմնախնդիրների հաղթահարման և տնտեսության զարգացման հարցերին: Անդրադառնալով մամուլում պարբերաբար շահարկվող Կարմիր շուկայի թեմային՝ Հանրապետության նախագահը մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ նման խոսակցությունները որևէ հիմք չունեն և, հակառակը, ԱՀ իշխանությունների օրակարգում Արցախի տարածքային ամբողջականության քաղաքական ճանապարհով վերականգնումն է՝ առնվազն նախկին ԼՂԻՄ սահմաններում

310321AytselutyunMartunuShrjan
В повестке дня - восстановление территориальной целостности Арцаха политическим путем, как минимум, в границах бывшей НКАО: Араик Арутюнян
31 марта президент Республики Арцах Араик Арутюнян с рабочим визитом побывал в Мартунинском районе, провел встречи в городе Мартуни и в общинах Бердашен, Ашан, Нор Шен, АЦ, Авдур и Мюришен.
Глава государства в своей речи коснулся вопросов преодоления проблем безопасности и развития экономики и социальных проблем. Говоря о периодически спекулируемом в прессе вопросом села Кармир Шука, президент Республики еще раз подчеркнул, что подобные разговоры не имеют никаких оснований и, наоборот, в повестке дня властей Республики Арцах - восстановление территориальной целостности Арцаха политическим путем, как минимум, в границах бывшей НКАО.